Proběhlé akce: Srpen 2018

Loučení s létem

Dne 24.8.2018 jsme se symbolicky rozloučili s létem. Počasí skutečně odpovídalo názvu akce. Po tropických teplotách se ochladilo. Příjemné teploty pátečního odpoledne dovolily klientům Domova Božice  posedět si na zahradě, kde k tanci a poslechu hrála skupina ROCK VZTAHY známé karaoke písničky. Pro přítomné byly připravené venkovní hry a soutěže, které zaujaly zejména děti.

Pozitivní předpověď meteorologů slibuje, že léto bude doznívat minimálně měsíc. Čekají nás však snesitelnější teploty. Věříme, že s aktivitami probíhajícími na zahradě se ještě neloučíme.

Dožínky

Od nepaměti se na počest ukončení žní konaly dožínky. Ženy udělaly z posledních klasů dožínkový věnec, čeládka s věncem a s obilím popřála hospodáři. Hospodář poděkoval, podaroval je penězi a pohostil. Následovala bujará veselice.

Takto si vybavují sklizeň obilí klienti Domova Božice. V podobném duchu si svátek sklizně  připomenuli na zahradě domova. Ožívaly vzpomínky. Atmosféru dožínek dokreslovaly staré zemědělské stroje a nářadí. A protože k dožínkám patří zpěv a tanec, s dobrou náladou mezi nás zavítal  pěvecký sbor SOUSEDÉ. Jejich zpěv se rozléhal po šiorkém okolí domova.

Klientům  jejich návštěva přinesla dvojnásobnou radost, protože s některými členy pěveckého sboru se osobně znají. Vždyť SOUSEDÉ jsou  naši sousedé z Tasovic a Hodonic.

 

Pozvánka na dožínky

Pozvánka na Den sociálních služeb