Proběhlé akce: Září 2017

Týden sociálních služeb

Sociální služby se v jakékoli podobě dotýkají životů každého z nás, protože poskytují služby jednotlivcům, rodinám i skupinám obyvatel (seniorům, osobám se zdravotním postižením a osobám ohroženým sociálním vyloučením).

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje „Týden sociálních služeb ČR  2. – 8. října 2017. Touto akcí chce ukázat, že:

  • sociální služby v České republice jsou kvalitní
  • sociální služby v České republice pomáhají statisícům lidí
  • sociální služby v České republice zachovávají lidskou důstojnost a soběstačnost.

Přehled jednotlivých aktivit, které se budou konat nejen ve městě Znojmě, je zde.

Ke stažení (PDF, 1.56MB)

Pozvánka na Den otevřených dveří

Den sociálních služeb aneb jeden den pro všechny

Dne 6.září 2017 jsme prezentovali své sociální služby na Horním náměstí ve Znojmě v rámci akce „Den sociálních služeb aneb jeden den pro všechny“.

Klienti našeho Domova se podíleli na přípravě 8. ročníku výzdobou stánku, připravili dárky pro návštěvníky našeho stánku a zapojili se do programu na pódiu.

V dopoledním programu vystoupili společně se studenty SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o., oboru Sociální činnost pod vedením p. učitelky Mgr. Sabové, s pohádkou o velké lásce. Vystoupení mělo obrovský úspěch a bylo nádhernou ukázkou, jak lze propojit svět mladé a starší generace.

Odpoledne si klienti společně se Šárkou a Renatou, dobrovolnicemi DC ADRA Znojmo, pro návštěvníky připravili ukázky canisterapie. Pejsek Richi se okamžitě stal miláčkem publika. Zájemci z řad publika s potěšením přijali nabídku p. Severinové, vedoucí dobrovolnického centra, vyzkoušet si některé hry, které provádějí klienti Domova Božice v rámci canisterapie.

Pozvánka na Den sociálních služeb ve Znojmě

Srdečně Vás zveme k návštěvě našeho stánku při příležitosti “Dne sociálních služeb aneb jeden svět pro všechny”, který se uskuteční dne 6.9.2017 na Horním náměstí ve Znojmě.

Ke stažení (PDF, 851KB)