Proběhlé akce: Duben 2017

Navštívila nás Agátka

Dne 20.4.2017 nás opět navštívila Agátka s p. majitelkou p. Mgr. Kubalíkovou a jejím synem Vojtíškem. Agátka jako správný canisterapeutický pes vzorně plnila zadané úkoly. Putovala z náruče do náruče a nechala se pomazlit. Proto jí na závěr patřil zasloužený potlesk.IMG_3864IMG_3865

Velikonoční setkání

Dne 15.4.2017 mezi nás zavítali členy  Církve adventistů sedmého dne a Dobrovolnického centra ADRA Znojmo. Setkání se neslo v duchu Velikonoc. Velikonoční zpívání a velikonoční příběh byl doplněn ukázkami fotografií  jarní přírody. Potěšily nás obrázky koniklece velkokvětého nebo vlhy pestré, která hnízdí v písčitých stěnách v Jaroslavicích.

 

15.4.17 (1004)

Pozvánka

1

Jidáše chutnaly všem

Velikonoce jsou spojovány s různými tradicemi. Mezi velikonoční symboly patří např. kříž, vajíčko, beránek, řehtačky apod. Podávání pokrmů v období velikonočního týdne se zejména v křesťanských rodinách řídí přísnými pravidly.

V duchu velikonočních tradic dne 11.4.2017 klienti Domova Božice společně se žáky 3.B ZŠ Božice pekli jidáše. Kdo neměl vztah k pletení jidášů, dostal příležitost  uplést si  velikonoční pomlázku. Přirozeně o tuto aktivitu byl větší zájem ze strany kluků. Jidáše se letos obzvlášť povedly, a tak si na závěr pochutnali všichni. A zbylo i na cestu zpátky do školy.

Bohoslužba

ŠARM

Ani letošní rok jsme nechyběli na kadeřnicko-kosmetické soutěži, kterou dne 5. dubna s příznačným názvem ŠARM pořádala SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o.

Téma soutěže s mezinárodní účastí bylo klientům Domova Božice velice blízké. Letošní osmý ročník se totiž nesl ve znamení prvorepublikové módy. Účesy a líčení muselo být v souladu s oblečením.

Klienti děkují vedení školy za možnost zúčastnit se této akce, která jim přinesla nejenom hluboký vizuální zážitek,ale zároveň pro ně znamenala vzpomínku na léta svého mládí.Zajímavý byl pro ně také doplňkový program jako např. bojová umění a workout.