Proběhlé akce: Březen 2017

Vynášení Morany

Dne 31.3.2017 jsme se společně se žáky 3. B ZŠ Božice symbolicky rozloučili s paní Zimou. Žáci si pod vedením třídní učitelky Glacové připravili Moranu. Rituál pálení Morany na zahradě Domova byl doprovázen krátkým kulturním programem v podání žáků 3.B.

Pěvně věříme, že paní Zima nás opravdu opustila a přichází vytoužené Jaro, které nám přinese novou sílu a energii do života.

Národní týden trénování paměti

V rámci celosvětové akce „Týden uvědomění si mozku“ Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging vyhlásila v týdnu 13.-19.3.2017 Národní týden trénování paměti (zdroj: http://www.trenovanipameti.cz).

V Domově Božice si akci připomněli dne 16.3.2017. Pro klienty byly připravené různé hry od klasických společenských, jako je např. Člověče nezlob se nebo Bingo, až po ty složitější, náročnější na zapamatování si, koncentraci a pozornost. Domov Božice spolupracuje s Českou alzheimerovskou společností, o.p.s., Praha a využívá jejich pomůcky doporučené pro kognitivní trénink seniorů.

Pro posilování kognitivních funkcí je důležitý zdravý životní styl. A k tomu určitě patří dobrá nálada a příjemná společnost. To už naše babičky dávno věděly „veselá mysl je půl zdraví“. Tohoto pořekadla se drželi pořadatelé akce. O dobrou náladu a příjemnou společnost se kromě zaměstnanců postarali i dobrovolníci z dobrovolnického centra ADRA Znojmo. Patří jim za to velké poděkování. OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fašank

Ať se tomu mezi klienty Domova Božice říká fašank, masopust,nebo ostatek, je to neklamné znamení, že končí období hodování a veselí  a nastává období 40denního půstu.  Už od samého rána dne 22.2.2017 bylo v Domově veselo. Jak tomu tradice káží, průvod masek  s koblihami zval k odpolední zábavě, kdy to vypuklo naplno. Kromě masek se o dobrou náladu  postaral p. Hlaďo a jeho hudební doprovod. Fašank končil „pochováváním basy“ a nastalo období půstu.

Národní týden manželství

V rámci Národního týdne manželství si dne 17.2.2017 přišel s klienty Domova Božice pobesedovat Mgr. David Sedláček, p. farář Českobratrské církve evangelické  Miroslav. Manželství v současné době pro mladou generaci není tak důležité. Většina klientů Domova Božice prožila rozhodující období svého dospělého života ve svazku manželským, a nyní se těžce vyrovnává  se ztrátou svého životního partnera. Přesto pozorně naslouchala slovům p. faráře, který výstižně popsal podstatu lidského bytí a podtrhl význam manželství.