Proběhlé akce: Březen 2016

Velikonoční tvoření

Dne 21.3.2016 jsme přijali pozvání 2. B třídy ZŠ Božice. Žáci pod vedením třídní učitelky Mgr. Glacové pro klienty Domova připravili interaktivní místnost pro výrobu velikonočních kraslic. Společně vyzkoušeli zdobení kraslic ubrouskovou technikou a malování kraslic inkoustem a pak vzory kreslené zmizíkem.

Pro klienty Domova návštěva ZŠ byla obrovským zážitkem nejen proto, že si vyzkoušeli něco nového, ale hlavně proto, že si obnovili vzpomínky na jejich školní léta.

A jak společné tvoření vnímali žáci z 2. B ZŠ Božice? Za všechny Terezka Bažantová, která nám napsala:

“Velikonoční setkání 2. B s babičkami a dědečky z DD

Tereza Bažantová

Když jsme se setkali, začalo mne hřát u srdce, jako kdybych byla s babičkou a četly jsme si.

Když jsme se usadili, začali jsme společně zdobit vajíčka. Lepili jsme na ně velikonoční ubrousky. Moc mě to bavilo. Také jsme pomocí inkoustu a zmizíku dělali kohoutky.”

 

Velik06

Kohout

Dne 23.3.2016 nás navštívili žáci SOŠ Znojmo Dvořákova příspěvková organizace, obor cukrář. V rámci velikonočních příprav jsme společně pekli perníčky s jarním motivem. Klientky Domova s obdivem zkonstatovaly, že mládí je mládí. A protože jaro je barevné, perníčky se musely barevně nazdobit.

DSCN1294DSCN1301

K Velikonocům patří beránek. O to větší radost, pokud se povede tak jako našim klientkám.

DSCN1270

Komu se nelení, tomu se zelení. Zatím ještě ne, všechno chce svůj čas, aneb trpělivost osení přináší.

DSCN1272

A přece se zelení. Zelený čtvrtek, zelené pivo, nevšední zážitek.

DSCN1309

Velikonoční svátky jsou svátky křesťanské. Milá návštěva z Českobratrské církve evangelické z Miroslavy.  DSCN1314

Národní týden trénování paměti

Letos už popáté vyhlásila Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging od 14.3. do 20.3.2016 Národní Týden Trénování Paměti, jehož „cílem je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si ještě docela slušně pamatuje, když jí někdo poradí, jak na to.“(zdroj: http://www.trenovanipameti.cz/).

V Domově důchodců Božice se konaly dvě aktivity související s trénováním paměti.

Ve středu  16.3.2016 jsme v Domově důchodců Božice přivítali Mgr. Miroslavu Dohnalovou a Ing. Zbyňka Dohnala ze Společnosti DONASY s.r.o., – Akademie trénování paměti, aby klienty Domova seznámili s připravovaným Relaxačním kurzem pro zdravou mysl a lepší paměť, jehož odborným garantem je Masarykova univerzita. Zájemci z řad klientů Domova obdrželi informace s praktickou ukázkou, co je čeká v příštích šesti klubových setkáních. Hodně příjemných zážitků všem účastníkům kurzu.

DSCN1264

 Dne 18.3.2016 si klienti Domova zábavnou formou procvičili paměť, pozornost a koncentraci a smyslovou aktivizaci. Nabídka činností byla pestrá a klienti se mohli do aktivity  zapojit podle svých zájmů. Potřebnou podporu jim poskytovali pracovníci přímé péče.

DSCN1281DSCN1282

 

Mezinárodní den žen

8. 3. se v Domově důchodců Božice slavil MDŽ.  Pan ředitel každou dámu potěšil karafiátem. Společné setkání u prostřeného stolu  je příležitost zavzpomínat si. A vzpomínalo se napříč generacemi. Vzpomínalo se na velkolepé podnikové oslavy. Na tradiční dárky v podobě ručníků, utěrek a skleniček. Aktivizační pracovnice, které byly vzhledem k  věku ochuzeny o tuto možnost, vzpomínaly na dětství strávené ve školce a škole. Pro maminky vyráběly dárečky a recitovaly básničky.