Proběhlé akce: Říjen 2015

Vznik samostatného československého státu

Aktivizační pracovnice si tentokrát pro klienty připravily zábavné dopoledne s podtitulem „Máme rádi Česko“. Protože právě v těchto dnech si připomínáme 97 let od vzniku samostatného československého státu, byla to nádherná příležitost připomenout si historii vzniku Československa. Klienti společně pomyslně navštívili významné památky a města České republiky. Připomněli si její přírodní krásy. Nesměly chybět vzpomínky na známé osobnosti. A to vše zábavnou formou, s úsměvem a s písničkami, které našim klientům přirostly k srdci a připomněly jim mládí.Snimek 708

 

Pozvánka

Dušičky

Stejně jako každý rok,  i letos se poslední týden v Domově důchodců Božice nesl ve znamení příprav Památky zesnulých. Klienti domova vyráběli dušičkové aranžmá a věnovali vzpomínku na zemřelé.

Snimek 695Snimek 705

 

Dýňohrátky

Ani letos v DD Božice nechyběly tradiční dýňohrátky. Děti ze ZŠ Božice si přinesly do Domova spoustu dýní, aby pod vedením p. učitelky Mgr. Glacové do vydlabané dýně vyřezaly veselé nebo strašidelné obličeje. Fantazii se meze nekladly. Dýně odekorovaly přírodninami a v této podobě zdobí prostory před ZŠ Božice a část z nich vítá návštěvníky Domova u vstupu do Domova.

Tajemno Halloweenských oslav podtrhávala netradiční výzdoba místnosti, kde se tvořila dýňová strašidla. Obří pavoučí síť a neidentifikovatelní pavouci různých rozměrů navodily tu správnou magickou atmosféru. Halloween je anglosaský lidový svátek a klienti DD Božice ho neznají. Přesto příprava na jeho oslavu byla pro ně  příjemným zpestřením nastupujícího podzimu.

Snimek 676Snimek 704

Den seniorů

Den seniorů jsme tentokrát oslavili se značným zpožděním a to dne 8.10.2015 v naší jídelně při harmonice a s veselou písničkou. Domácí prostředí dokreslovala vůně koláčů, které klientky připravily jako pohoštění pro přítomné.

DSCN0808
DSCN0787DSCN0792

 

Den kávy

1. říjen se slaví Mezinárodní den kávy. Klienti DD Božice přijali pozvání SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. a navštívili Den kávy, který pořádala škola při této příležitosti.

Nabízený program byl skutečně bohatý a pestrý. Klienti viděli ukázku pražení kávy a netradiční způsoby její přípravy. Seznámili se s různými technikami zdobení kávy. Sami si vyzkoušeli zdobení karamelovým a jahodovým toppingem. V příjemném prostředí školní kavárny si kávu vychutnali. Ke kávě neodmyslitelně patří sladký moučník. Lákavým zákuskům, ve kterých samozřejmě nesměla chybět káva, se prostě nedalo odolat. Ochutnávka společně s kávou dokreslovala tu správnou pohodu. V provozovně kosmetiky klienti vyzkoušeli blahodárné účinky kávové masáže. Jedna klientka se nechala zkrášlit v kadeřnickém salonu. Den kávy si klienti DD Božice v prostorách znojemské střední školy na Přímětické řádně užili.

Děkujeme vedení školy, všem zaměstnancům a žákům za vlídné přijetí a péči, kterou nám v průběhu návštěvy poskytovali. Velké poděkování patří žákům oboru sociální činnost, kteří se celou dobu našim klientům věnovali.

Fotografie0117 Fotografie0119Fotografie0122

 

Burčákobraní

Dne 24.9.2015 zavítal do Domova důchodců Božice p. Hala Karel, starosta obce Božice. Při burčáku se klienti rozpovídali, kolik lidské práce vyžaduje výroba skleničky zkvašeného moštu plného vitamínů prospívajících našemu zdraví. V družném rozhovoru se probrala letošní úroda, která slibuje nadprůměrné výnosy.

DSCN0758