Proběhlé akce: Červen 2015

Jízda vláčkem

V rámci oslav 790. výročí obce Božice připravila obec pro místní obyvatele a návštěvníky jízdu vláčkem Tuto jedinečnou možnost využili klienti Domova a dne 26.6. se vláčkem podívali mimo jiné na Kolonii  - Jiráskův dům a Zámlýní –náves.

 

DSCN0535

DSCN0539

 

 

Máme rádi zvířata

Dne 18.6. 2015 Domov důchodců Božice omládl. Domov důchodců Božice navštívili děti z obou MŠ Božice a žáci 1. B třídy a 5. třídy ze ZŠ Božice, aby společně s klienty DD strávili zábavné dopoledne plné soutěží a doprovodného programu. Nejmladšímu účastníkovi byly 3 roky a nejstaršímu 95 let. Celá akce nesla podtitul „Máme rádi zvířata“, protože zvířata milují děti i dospělí. Každý ze soutěžících musel splnit 13 originálních disciplín, která souvisela s daným tématem. Na regulérnost soutěžících u jednotlivých stanovišť dohlíželi žáci 5. třídy. S velkou trpělivostí přistupovali ke svým  mladším kamarádům a klientům Domova. Velký podíl na organizaci celé akce měli žáci z SOU a SOŠ SČMSD ve Znojmě. Jejich úkolem bylo připravit doprovodný program pro děti a seniory. Úkolu se zhostili na výbornou. Děti a klienti si zacvičili a zatancovali při známých písničkách. Společně se pustili do tvoření zvířátek – lvů, pejsků a kočiček. A nezůstalo jenom u papírových zvířátek. Velký úspěch u všech věkových kategorií měla želva a křepelky, které se na zahradě Domova nepovedlo uhlídat a mimo soutěž je děti museli pochytat a vrátit zpět do ohrádky. Nakonec vše dobře dopadlo a křepelky za odměnu snesly dětem vajíčko. Miláčkem všech přítomných se stal Richi. Je to canisterapeutický pejsek, který do Domova pravidelně dojíždí s Renatkou a Šárkou, dobrovolnicemi z oblastní organizace ADRA ve Znojmě. Evidentně mu lichotil zájem publika a patřičně si ho užíval. Při slavnostním ukončení programu každý účastník obdržel symbolickou medaili a sladkou odměnu.

bystré hlavycvičímetvoříme (2)želvaRichi (2)

Lípy už rozkvetly

Ani letos jsme neodolali a nasbírali jsme plné košíky lípového květu. Jeho vůně se linula celým domovem. Těšíme se, jak si z usušeného květu v zimě uvaříme čaj. Vrátí  se nám vzpomínky na prosluněný červnový den. S/W Ver: A0.05.20RS/W Ver: A0.05.20RS/W Ver: A0.05.20R