Proběhlé akce: Leden 2015

Českomoravská zabijačka

Dne 16.1.2015 se pod vedením aktivizačních pracovnic v DD Božice uskutečnila Českomoravská zabijačka.

Klienti soutěžili v loupání česneku, míchání krup, špejlování jitrnic a krájení sádla. Na regulérnost soutěže dohlížel řezník a hospodyňka. Domácí zabijačka kdysi neodmyslitelně patřila k vesnici. V každé rodině představovala velkou událost. Byla to příležitost  setkávání rodin a známých. Při zabíjačce se zažilo spoustu legrace.

Podobný  průběh měla také v domově. Vzpomínalo se, sdělovaly se veselé  zážitky a co by to bylo za akci v DD Božice bez veselé písničky.

 

DSCN0168DSCN0173
DSCN0185DSCN0180DSCN0193

Vítejte v klubu “Prostřeno”

Vánoční stromečky jsme odstrojili, vánoční výzdobu sklidili a vánoční cukroví snědli. Vánoce jsou minulostí. Vždy, když něco pěkného končí, něco krásnějšího začíná. Také v letošním roce máme pro klienty domova připravené  široké spektrum akcí, setkávání se zajímavými lidmi, zábavné programy a soutěže, nebo volnočasové aktivity podle zájmů a potřeb klientů, např. v  klubu „Prostřeno“. Vítejte!

DSCN0165p. Apeltauerová

 

Pozvánka

Čajové speciality

Dne 8.1.2015 zavítali mezi nás naši dobří známí z SOU a SOŠ SČMSD ve Znojmě.

Lucie Křížová a Pavla Kubová, studentky čtvrtého ročníku oboru Hotelnictví a turismus pod vedením vedoucí Ing. Andrey Jančíkové, v rámci svého maturitního projektu na téma Čajové speciality představily klientům Domova důchodců Božice historii a vývoj čaje. Přítomné nejenom teoreticky seznámily se 4 druhy čaje, ale předvedly správný postup přípravy čaje. Poté následovala samotná degustace. Celou přípravu jedna z klientek zhodnotila slovy: „To je hotová alchymie!“

K pití čaje neodmyslitelně patří čajové sušenky. O jejich přípravu se postarali a názorně připravili žák Marek Jančura s Anetou Virglovou. Přítomným nabídli k ochutnání čajové sušenky s příchutí levandule. Na závěr příjemného posezení přítomné obdarovali balíčky s čajovým pečivem.

Pomyslnou třešinkou na dortu bylo vystoupení pěveckého sboru. rm90mRBzDL8arb8SFjMOPyF7MtuSjkDe4vaORYLIemh-AHPyWsmTgRoJXBMmlWifAyF0Kw0 (2)DSC_7215DSC_7242 DSC_7317 DSC_7396

Domov navštívila Tříkrálová skupinka koledníků

Dne 6.1.2015 náš Domov navštívila Tříkrálová skupinka koledníků s doprovodem p. Ing. Hudcové a p. starosty Haly. Symbolicky u vánočního stromečku malí koledníci zazpívali koledy. Za to jim klienti  domova důchodců  ochotně přispěli do pokladničky na dobrou věc.