Proběhlé akce: Listopad 2014

Rozsvěcení vánočního stromu před školou

Dne 30.11.2014 jsme se zúčastnili slavnostního rozsvícení vánočního stromečku před budovou základní školy. I letos jsme před školou měli vlastní stánek s výrobky klientů domova určené k prodeji. Za výtěžek se nakoupí pomůcky do aktivizační místnosti pro klienty domova.

Adventní výzdoba

A opět je tu ten nádherný čas – příprava na Advent. Advent s sebou přináší chvíle, kdy se těšíme na vánoční svátky a zdobíme si své domovy. V Domově důchodců Božice se v tomto období již tradičně setkávají žáci Střední odborné školy a Středního odborného učiliště na Dvořákové ulici ve Znojmě s klienty domova a společně se pouští do tvorby adventní dekorace.

Letos k nám zavítali 24.11.2014 a kromě nových nápadů přinesli s sebou svěžest, mládí a radost. Pod vedením paní učitelky Aleny Přechové se žáci učebního oboru zahradník zručně pustili do výroby adventních věnců a svícnů.Na své si přišli milovníci přírodních materiálů, jako jsou šišky, ořechy a skořice. K Vánocům však neodmyslitelně patří třpytivé baňky, hvězdičky, srdíčka, či andělíčky, které dodali adventním dekoracím nádech luxusu. Vše doplnili barevnými svíčkami a saténovými stuhy. Už se těšíme, jak nám v první adventní neděli ozdobí prostory domova a navodí příjemnou adventní atmosféru.

Společná setkání u našich klientů evokují vzpomínky na Vánoce kdysi, když byli ještě dětmi. Adventní výzdobu v podání žáků SOŠ a SOU Dvořáková, jako děti neznali. Se stejnou radostí však zdobili vánoční stromeček jako dnešní mladí lidé, ale s ozdobami, které si doma vytvořili. Většinou se jednalo o papírové řetězy. Do alobalu zabalili oříšky, nebo cukr. Pověsili jablíčka a všude bylo tak teplo a hezky a všechno tak překrásně vonělo. S láskou vzpomínají a sdělují, že jejich Vánoce byly o radosti, pohodě a klidu.

DSCN9798DSCN9799
DSCN9800DSCN9801 DSCN9802 DSCN9803DSCN9804

Být stále mlád

” Být stále mlád” znělo pozvání studentek maturitního ročníku SOU a SOŠ SČMSD, Přímětická ve Znojmě, které adresovaly pro klientky našeho domova a pro seniory ze Znojma.

Dne 19.11.2014 studentky 4. ročníku oboru Hotelnictví a turismus v rámci svého maturitního projektu připravily pro naše klientky kulturní dopoledne zaměřené na moderní  stravování s doprovodním programem. Nejprve se klientky správně naladily v gymnastickém sále školy, kde si zacvičily a zatancovaly. Ve školní kosmetické provozovně na ně čekala příjemná masáž rukou. V péči kosmetiček se nádherně uvolnily a odpočinuly si. V rámci pestrého programu vyráběly upomínkové předměty, které budou využity pro akce školy. Budoucí kosmetičky přítomné seznámily, jaké kosmetické přípravky by měli používat a co lze vyčíst z obalů na přípravcích. Na klientky čekalo bohaté a hlavně zdravé menu s krátkým povídáním, jaké ingredience jednotlivé pokrmy obsahují. Prostřeno bylo skutečně „ Prostřeno“ jako v luxusním hotelu. A na závěr svým barmanským vystoupením klientky překvapil student Jiří Bink z oboru Kuchař – číšník.

Klientky našeho domova upřímně děkují všem za nádherné dopoledne, především studentkám Nikol Hansalové, Daniele Konrádové a Denise Uhrové. Studentkám přejí hodně štěstí u maturit. Poděkování patří studentkám kosmetického oboru, studentům oboru sociální činnost a učitelskému sboru, který umožnil uskutečnit projekt. DSCN9772DSCN9775 DSCN9781 DSCN9783DSCN9784

Až se zima zeptá…

Beseda o bylinkách

Že bylinky jsou nevyčerpatelné téma, jsme se opět přesvědčili dne 7.11.2014, kdy mezi nás zavítala p. Anna Vitnrlíková, aby nás seznámila s tím, jakým šetrným způsobem přírodní lékárna pomáhá v boji proti různým neduhům a nemocem.

V květnu nám p. Vintrlíková poradila, jak správně bylinky sbírat, připravovat a skladovat. Přítomné obdarovala bylinkou. Dnes, kromě povídání, přinesla s sebou směs nasušených bylinek na přípravu výborného čaje.

Můžeme říct, že její návštěva měla mimo jiné několik terapeutických účinků – pozitivní naladění, trénování paměti, zlepšení pozornosti a komunikace, vybízení k přemýšlení a vzájemnou výměnu zkušeností. Děkujeme za milé setkání.

DSCN9768DSCN9767