Proběhlé akce: Srpen 2014

Den sociálních služeb

Srdečně si Vás dovolujeme pozvat na 5. ročník akce „Den sociálních služeb aneb jeden svět pro všechny“, která se uskuteční dne 3. 9. 2013 od 10.00 hodin na Horním náměstí ve městě Znojmě. Více v dokumentech

Havarijní situace

Dne 12.8.2014  Bc. Petříčková Ludmila,OZO v PO, seznámila klienty Domova důchodců Božice s havarijními situacemi, které se mohou vyskytnout v domově. Zároveň je poučila, jak se v takovém případě zachovat.

 

DSCN9639

Slavnosti okurek

 

V Domově důchodců Božice se aktivizace tentokrát točila kolem jídla. Klientky se věnovaly své oblíbené činnosti vaření a pečení. Recepty se vybíraly tak, aby se zpracovala úroda ze zahrádky.

Nejdříve se upekla buchta z cukety. Zbylá cuketa se nakrájela na kolečka, potřela   kořením a osmažila se do křupava na oleji. Pro mnohé klientky to byl nový gurmánský zážitek. Jak se vyjadřovaly, nevěřily, že z cukety se dá připravit taková dobrota. Akorát jim chyběla sklenička zlatavého moku. Dobrý nápad! Určitě bude příležitost si aktivitu zopakovat a nedostatek napravíme.

Odpoledne se linula vůně nálevu na kvašené okurky. Pod šikovnými rukama klientek se plnily sklenice okurkami. Klientky se mezi sebou dohadovaly, který recept je ten nejlepší. Uvidíme, jak se jim dílo povedlo. Těšíme se společně na první ochutnávku.

DSCN9632DSCN9636DSCN9638

Cvičný požární poplach

Dne 4.8.2014 probíhal v Domově důchodců Božice cvičný požární poplach. Zaměstnanci po vyhlášení požáru evakuovali klienty na invalidních vozících. Bc. Ludmila Petříčková, OZO v PO, seznámila zaměstnance s tím, jak se v případě požáru zachovat. Akce proběhla bez komplikací a pro zaměstnance byla zdrojem cenných praktických zkušeností. Na závěr si všichni přítomní popřáli, aby podobnou situaci nemuseli řešit ve skutečnosti.
SAMSUNG CAMERA PICTURES