Proběhlé akce: Květen 2014

Prostřeno

Rybičková, vajíčková nebo nadýchaná tvarohová pomazánka? Která  nejlépe chutná? Všechny. Protože si je připravovaly klientky samy v rámci klubu Prostřeno. Ze správných ingrediencí, s chutí do práce a s dobrou náladou, přesně takovým způsobem,  jak je připravovaly doma. Dobrou chuť!

 

DSCN9596DSCN9598

Majáles

Dne 16.5.2014 se uskutečnil v Domově důchodců Božice Majáles. Klienti domova si na úvod připravili taneční vystoupení na známé písničky Život je bílý dům a Den je krásný v podání známých umělců Karla Gotta a Evy Pilarové. Příjemné melodie na téma lásky vyzvaly k tanci všechny přítomné a rozproudily doslova celou jídelnu domova.

Měsíc květen je považován za nejhezčí měsíc v roce. Je spojen s láskou a s romantikou. Slovo květen pochází od slova kvést, protože rostliny kvetou.  Šikovné aktivizační pracovnice domova  využily nabídku rozkvetlých zahrad  a  pro klienty připravily soutěže v určování květů a rostlin podle barvy, vůně a tvaru listů. V tu chvíli nikomu z přítomných  nevadilo, že počasí venku zdaleka květen nepřipomínalo.

DSCN9567DSCN9570DSCN9580
DSCN9584DSCN9585

 

Vystoupení dětí z mateřských školek

Dne 13.5.2014 zavítaly mezi nás děti z mateřských školek z Božic, aby svým programem potěšily klienty Domova důchodců Božice. Domovem zněly pěkné písničky, básničky a tanečky, za které si děti vysloužily potlesk. Na závěr obdarovaly klientky domova vyrobenou kytičkou ke Dni matek.

DSCN9546DSCN9549DSCN9554

Povídání o bylinkách

O bylinkách a jejich prospěšnosti pro naše tělo si klienti domova  popovídali v rámci křesla pro hosta s p. Vintrlíkovou Annou.

P. Vintrlíková představila klientům domova  známé bylinky. Podělila se  o cenné rady a zkušenosti, jak léčivé rostliny správně sbírat, připravovat a skladovat. Teprve pak pozitivně působí na lidský organismus. Klienti se do besedy aktivně zapojovali. Sami kdysi bylinky sbírali a užívali.

Na rozloučenou každý dostal snítku bylinek, protože i přivonění je léčivé a zbavuje nás smutku a chmuru na duši.

 

Pozvánka

Ke stažení (DOCX, 58KB)

ovbozice.cz.uvirt27.active24.cz/wp-content/uploads/2014/04/Pozvánka.docx”]