Category Archives: Aktuality

Koník Emil pomáhal v Domově Božice

 

Dne 17.10. klienti Domova Božice zažili příjemné překvapení. Na jídelně domova se procházel koník Emil s hipoterapeutkou Veronikou. A jako pomocnici si sebou přivezl kamarádku – klisničku Romanku. Kolem skupinky pobíhal pes Piškot, který radostně vrtěl ocáskem. Na jídelně to v ten moment vypadalo jak na skutečné farmě.

Hipoterapeutka Veronika Emila a Romanku nejdřív představila a vysvětlila důvod jejich návštěvy. Koníci náleží k plemeni Falabella, které se vyznačuje velmi malým vzrůstem, přátelskou a klidnou povahou zvířat, která se ráda učí. Ačkoli to nikomu z přítomných nepřipadalo, návštěva koníků byla pracovní. Klienti si zábavnou formou procvičovali hrubou a jemnou motoriku. Připínali ozdoby na hlavu koníka, česali hřívu, hladili. Přitom vzpomínali, sdělovali zážitky anebo jiným způsobem projevovali radost ze setkání.

Den otevřených dveří

Týden sociálních služeb

V České republice působí více než 2000 poskytovatelů sociálních služeb, kteří své služby poskytují přibližně 700 000 klientů. Pracují zde desetitisíce zaměstnanců, kteří pomáhají řešit jejich nepříznivou sociální situaci formou, která zaručuje zachování lidské důstojnosti, ctí individuální potřeby a posiluje schopnost začleňování do společnosti v přirozeném sociálním prostředí.

X. ročník týdne sociálních služeb v ČR se koná 8. – 14. 10. 2018.

Chceme široké české veřejnosti ukázat, že:

  • sociální služby v České republice jsou kvalitní
  • sociální služby v České republice pomáhají statisícům lidí
  • sociální služby v České republice zachovávají lidskou důstojnost a soběstačnost.

Ke stažení (PDF, 239KB)

 

Den sociálních služeb

Dne 5.9.2018 se konal na Horním náměstí ve Znojmě již devátý ročník Dne sociálních služeb. Své služby zde prezentovalo 21 poskytovatelů sociálních služeb v připravených stáncích, zapojením se do kulturního programu a vlastní prezentací na podiu.

Mezi významné poskytovatele sociálních služeb Znojemska se řadí Domov Božice. Proto jsme využili jedinečnou příležitost k důstojné prezentaci našeho zařízení. Návštěvníci našeho stánku měli příležitost seznámit se s činnostmi, které poskytujeme klientům, jejich rozsah a způsob poskytování. Kromě malých pozorností v podobě vonných sáčků, si návštěvníci odnesli materiály, které lze zábavnou formou využít pro procvičování paměti, udržení zdravé mysli a upevňování vztahů v rodinách.

Klienti Domova Božice si společně s pracovníky připravili krátké taneční vystoupení.

P9052159_Moment

 

 

P9052159_Moment2

Loučení s létem

Dne 24.8.2018 jsme se symbolicky rozloučili s létem. Počasí skutečně odpovídalo názvu akce. Po tropických teplotách se ochladilo. Příjemné teploty pátečního odpoledne dovolily klientům Domova Božice  posedět si na zahradě, kde k tanci a poslechu hrála skupina ROCK VZTAHY známé karaoke písničky. Pro přítomné byly připravené venkovní hry a soutěže, které zaujaly zejména děti.

Pozitivní předpověď meteorologů slibuje, že léto bude doznívat minimálně měsíc. Čekají nás však snesitelnější teploty. Věříme, že s aktivitami probíhajícími na zahradě se ještě neloučíme.

Dožínky

Od nepaměti se na počest ukončení žní konaly dožínky. Ženy udělaly z posledních klasů dožínkový věnec, čeládka s věncem a s obilím popřála hospodáři. Hospodář poděkoval, podaroval je penězi a pohostil. Následovala bujará veselice.

Takto si vybavují sklizeň obilí klienti Domova Božice. V podobném duchu si svátek sklizně  připomenuli na zahradě domova. Ožívaly vzpomínky. Atmosféru dožínek dokreslovaly staré zemědělské stroje a nářadí. A protože k dožínkám patří zpěv a tanec, s dobrou náladou mezi nás zavítal  pěvecký sbor SOUSEDÉ. Jejich zpěv se rozléhal po šiorkém okolí domova.

Klientům  jejich návštěva přinesla dvojnásobnou radost, protože s některými členy pěveckého sboru se osobně znají. Vždyť SOUSEDÉ jsou  naši sousedé z Tasovic a Hodonic.

 

Pozvánka na Den sociálních služeb

Den plný pohybu

Děkujeme Domovu pro seniory Skalice za pozvání III. ročníku sportovního dne Den plný pohybu den 26.7.2018.  Družstvo klientů Domova Božice se zúčastnilo soutěží hodu na koš, hodu koulí, kuželkách a dalších disciplín. Ze sedmi zařízení sociálních služeb obsadili krásné 4. místo.

Děkujeme všem zaměstnancům Domova pro seniory Skalice za perfektní organizaci akce a za připravené občerstvení.

Slavnostní ukončení Univerzity třetího věku

Dne 18.5.2018 se uskutečnilo v Domově Božice slavnostní ukončení Univerzity třetího věku. Z rukou Ing. Bc. Barbory Haškové, zástupkyně Masarykovy univerzity převzalo Osvědčení třináct úspěšných absolventů univerzity. Mezi absolventy byli i zástupci Klubu důchodců v Božicích. Jak poznamenala ve svém projevu Mgr. Miroslava Dohnalová, která společně s Ing. Zbyňkem Dohnalem kurzy lektorovala, Univerzita třetího věku v Božicích je tím mimořádná. S touto výjimečností se zatím nikde jinde nesetkala, přestože i jiní poskytovatelé sociálních služeb měli zájem o propojení komunit. Slavnostní atmosféru umocnilo vystoupení pěveckého sboru De Melodica a přítomnost rodinných příslušníků, kteří s absolventy společně sdíleli radost z dosaženého úspěchu.

Pozvánka